Zajęcia wyrównawcze dla dzieci wczesnoszkolnych z orzeczeniem o kształceniu specjalnym.

W naszej placówce prowadzimy także zajęcia wyrównawcze dla dzieci wczesnoszkolnych orzeczeniem o kształceniu specjalnym. Specjalizujemy się w pracy edukacyjnej dla dzieci Nadzwyczajnych ( szczególnie z autyzmem). W naszej pracy pomagają nam także wspaniali terapeuci, którzy mimo braku dyplomów z uczelni są wybitnymi specjalistami - to nasze intropatyczne zwierzaki.
Nasi futerkowi, sierściaści, pierzaści oraz łuskowi specjaliści są nieocenieni w swej pracy, dokonując w terapii młodego człowieka niejednokrotnie małych cudów, które pomagają w jego rozwoju psychofizycznym, komunikacyjnym oraz edukacyjnym. Pomagają w rozumieniu pojęć abstrakcyjnych, budowy i rozeznania emocji, motywacji oraz przede wszystkim chęci łaknienia wiedzy w atmosferze zaciekawienia, obserwacji, odpowiedzialności oraz przyjaźni - gdzie każdy może, a nie musi, podejmując decyzję własną uczy się ponosić konsekwencje własnych wyborów, bez gniewu, strachu czy lęku.
Podopieczny przekonując się na własnej skórze rządzących praw natury, że zanim zdobędzie się zaufanie należy nad tym popracować, a później umieć to zaufanie przerodzić w kumpelstwo lub nawet przyjaźń, która to zobowiązuje do pielęgnowania jej poprzez wzajemny szacunek, empatię, obowiązek i zrozumienie.
W naszej pracy z podopiecznym kierujemy się nierozerwalnie florą i fauną oraz zjawiskami naturalnymi, którą przekładamy na wiele płaszczyzn czy to terapeutycznych czy też edukacyjnych poprzez doświadczenie i obserwację, a także indywidualne preferencje w zainteresowaniach oraz zaciekawienie.
Na bazie zainteresowań i zaciekawienia realizujemy programy edukacyjne obowiązujące na różnych etapach drogi ucznia. Pomagamy opanować podstawy programowe wymagane z IPET ( indywidualny program edukacyjno-terapeytyczny).
Nasze zajęcia charakteryzują się brakiem monotonii klasowej. Kierujemy się podążaniem za zainteresowaniami podopiecznego, które daje zawsze pole do realizacji danej części programu edukacyjnego.
U nas sala edukacyjna to przede wszystkim wielka wyspa odkrywców oraz skarbów i wieczna przygoda, w której nie odczuwa się klasycznej presji wykonywania zadań i poleceń na surowo. Tu podopieczny doświadcza i przeżywa, obserwuje, odkrywa, wnioskuje, wykonuje zadania w sposób niestandardowy - słowem uczy się i ma terapie.
W ten sposób nagle odkrywają nasi podopieczni, że nauka nie jest ani nudna, ani trudna...ona jest ciekawa i fajna. Wiadomo nie wszystko, ale większość szczególnie ta część, która w życiu codziennym jest najważniejsza i się przydaje.
Należy także zaznaczyć, że dokładamy do naszych zajęć coś jeszcze extra. Co to takiego ? Edukacja inteligencji emocjonalnej naszych podopiecznych, aby w życiu umieli sobie radzić mimo przeciwności, tego przedmiotu w szkołach niestety nie ma, a szkoda.