rozwiązanie w trudzie opanowania tematu komunikacji, wychowania i edukacji dziecka z ASD, bo tu wszystko ma znaczenie...dosłownie wszystko.

Nikt nie rodzi się specjalistą dlatego też Trener Personalny Rodzica dziecka z ASD ma za zadanie przede wszystkim wspierać oraz przekazywać niezbędną wiedzę i umiejętności : – w komunikacji z pociechą z ASD – w umacnianiu relacji emocjonalnych – w umiejętności wychwytywania mocnych stron dziecka – w budowaniu pewności siebie – w odnajdywaniu rozwiązań sytuacji trudnych – w tworzeniu indywidualnego programu terapii – w czytelności zachowań – w pobudzeniu kreatywności – w rozmowie i refleksji – w motywacji – w przekazywaniu warsztatu terapii i edukacji, w przełożeniu codziennej prozy życia – w pokonywaniu problemów.

Trener inaczej Intropeuta prowadzi całą Rodzinę dziecka z ASD, mając na względzie potrzeby wszystkich członków; pomaga na płaszczyźnie rozwiązywania konfliktów interesów.

Szczególnie,kiedy w rodzinie są także inne dzieci ( rozwiązywanie konfliktów bez ponoszenia porażek ) przez pozytywne wzmocnienia; w rodzinie każdy jest ważny i każdy ma potrzeby, trzeba tylko umieć wzajemnie je zauważać i dzielić swoje obowiązki jak i przywileje – w rozsądnym podziale obowiązków i przywilejów.

Sesje treningowe odbywają się w środowisku macierzystym jak i w terenie otwartym tj. plac zabaw, galerie handlowe, dworzec , park itd.

Cena : konsultacja 200 zł, sesja od 250 zł / 2,5 h.