„Światu jest potrzeba umysłów różnego rodzaju. Musimy starać się rozwijać takie umysły – najważniejsze jest rozniecić iskry… I trzeba koniecznie współpracować z takimi umysłami, bo w przyszłości właśnie takie osoby będą nam niezbędne…”
Temple Grandin

Akademia Intropatia to nie tylko fundacja świadcząca usługi terapeutyczno-edukacyjne. Akademia Intropatia to przede wszystkim miejsce zrzeszające specjalistów praktyków połączonych pasją i powołaniem do pracy z dziećmi ze spektrum ASD oraz innymi dysfunkcjami zaburzającymi funkcjonowanie. To właśnie sam AUTYZM był i jest motywacją do powstania oraz rozwijania Akademii Intropatia. My tak jaki i nasi podopieczni stoimy po tej “drugiej stronie barykady”. Autyzm jest z nami 24 godziny na dobę. Dlatego sama nazwa naszej fundacji – INTROPATIA – jest naszym mottem w życiu i w pracy. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pracować z dziećmi ze spektrum autyzmu. Dlatego naszym podstawowym celem jest poszukiwanie kadry o wysokiej wrażliwości empatycznej i niewerbalnej.

Nasza placówka jest zaprojektowana tak, aby każdy z uczniów miał poczucie własnego miejsca, które jest dedykowane tylko dla niego, przy jednoczesnym istnieniu z pełną świadomością w grupie. Każdy nasz podopieczny ma pełne prawa do wyrażania siebie poprzez własne zainteresowania oraz fascynacje na tej bazie jest prowadzony program edukacyjny i terapeutyczny oraz zajęcia indywidualne. Kładziemy ścisły nacisk na mocne strony ucznia oraz jego rozwój, poprzez pozytywne wzmacnianie budując wzajemne zaufanie, a także mocny fundament do poczucia bezpieczeństwa podstawy do możliwości skupienia się dziecka na terapii, rehabilitacji oraz edukacji.